Formannskapsmøtet i Kristiansund på tirsdag ble åpnet med en presentasjon av Kristiansund Fjellklubb. Politikerne ble orientert om klubbens aktivitet i dag, og om planene om nytt klatresenter. Tilbakemeldingene var veldig positive. Videre fikk politikerne bli med inn i Hula og se på dagens fasiliteter, og det var bred enighet om at det var behov for nye lokaler.

Fjellklubben har søkt Kristiansund kommune om kommunal lånegaranti i forbindelse med investering i nytt klatresenter, en sak som sannsynligvis kommer opp til politisk behandling like over nyåret.

Saken om investering i nytt klatresenter kommer opp i ekstraordinært årsmøte 21. desember. Se innkallingen for mer informasjon.

Denne nettsiden benytter seg av informasjonskapsler (cookies) for å forbedre innholdet til brukerne, samt til statistikkformål. Ved å benytte nettsiden godtar du dette.